Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záhadné tyče ve Šlapanicích

Snad každý dědinor si v "ještě modernějších" Šlapanicích mohl v posledních dnech povšimnout záhadných tyčí, objevujících se po skoro celém největším nejmenším městě v okrese Brno-venkov. Místní klub záhadologů typoval invazi mimozemšťanů, pamětníci invazi Podoláků, sekretářka na radnici zase stounhenž. Tato záhada nás také velmi zaujala, a proto jsme se rozhodli navštívit samotného starostu: "Toto je naprosto megalomanský projekt, který jsem si rozhodl vzít pod záštitu. Jedná se o umístění turniketů po celých Velkých Šlapanicích a spočítáme tak, kolik má toto velkoměsto skutečně dědi... ehm.. obyvatel!" Na naši otázku, jestli nemůže nějaký šibal z radnice projít turniketem tam a zpět, aby dostal víc peněz, náš nejlepší starosta neodpověděl, otočil se na podpadku a zmizel na radničním WC.

tyce.jpg

 

 

 

 

      

              OBYVATELÉ SE

   DOMNÍVAJÍ, ŽE BY SE MOHLO

 JEDNAT O MÍSTNÍ STONEHENGE

 

 

 

 

 

 

 

 

ÚPDB (Úřad pro dohnání Brna) nám však sdělil jinou variantu. Prý se jedná o turniket před dlouhodobě plánovaným a budovaným mostem. Na naši otázku, proč se staví tento turniket k mostu i na Nádražní, kde po vodě není ani vidu, ani slechu, mluvčí zkolabovala. Bylo tak přivolání místní městapo, které vše vyřešilo a dalo našemu reportérovi blokovou pokutu zato, že stojí na vozíčkářích.

tyce---turniket.jpg

 

 

 

 

 

                VIZUALIZACE

        STROJE BUDOUCNOSTI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedno je ovšem jasné. To že se Šlapanice stávají městem minulé budoucnosti nemůže nikdo odmítnout. Prvně Bulvár odnikud do černozemě, potom bezedné popelnice a nakonec supermoderní SafetyCard - karta Šlapaňáka.

"Blížíme se tak opravdu k našim cílům. Například takový Ulaanbaatar už máme v podstatě na dosah astronomické jednotky," konstatuje šibalsky starosta, "s těmito turnikety se posuneme ještě dál! Zatím ale nevíme kolik jich bude, kolik budou stát a kde budou stát," upřesňuje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář