Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velké Šlapanice budou ještě větší! Možná...

2. 12. 2011

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že na návrh občanského sdružení nepřípojí Šlapanice k Brnu, nýbrž Brno ke Šlapanicím. Připadá vám to jako nesmysl? Pokud ano, stejně to nikoho nezajíma... Budoucí uspořádání Brna a Šlapanic však už nyní vzbuzuje velké rozepře. Jak to bude s městskými částmi, okresy...? Vytvoří se snad nový kraj "2. Hlavní město Velké Šlapanice?" To jsou otázky, které budeme rozebírat.

"Všechno je na dobré cestě," uvedl se svým tradičním (tak trochu ďábelským úsměvem) nejlepší starosta, "nic nám nezabrání v tom, vytvořit Velké Šlapanice!" Podle našich důvěryhodných zdrojů, jimiž jsou zkorumpovaní brněnští radní, však všechno nemusí být tak jasné. Nejlepší primátor největšího města v ČR se rozhodl, že pokud vzniknou Velké Šlapanice, bude chtít historické centrum Brna, Jižní centrum, Špilberk a Žebětín, který bude s centrem spojený mostem, který by měla za skvělou cenu postavět jedna z osvědčených společností Skanska nebo OHL ŽS. Všichni víme proč právě Žebětín... S tímhle uspořádáním šlapaničtí souhlasí, ale nechápou, na co chce primátor Jižní centrum. Odpověděl, že kvůli procesu odsunu nádraží. Podle něj je to velký proces, ten přesun a Brno nesmí o toto území přijít. Nádraží by mělo být hotovo v roce 2457, pokud bude růst ekonomiky podle odhadů vypracovaných na Magistrátě.

mapy.jpg

 

BUDOUCÍ PLÁN VELKÝCH ŠLAPANIC (ČERVENĚ JSOU ÚZEMÍ SPORU)

Nejlepší starosta nejhezčích Šlapanic však chce počet obyvatel nad 501 471,5. Proto se rozhodl připojit ještě Ostopovice, znepřátelené Podolí a Kanice. "Kanice budou naším hlavním urbanistickým cílem. Proč? Je zde ekologická továrna na pneumatiky. Chceme zde proto vybudovat dalších deset přesných kopií, ještě ekologičtějších samozřejmě (smích - nevíme proč), aby se projekt neprodražil a k tomu 56 841 bytových jednotek ve stylu komunistických paneláků, též kvůli šetření. Silnice budou hlíněné a kanalizace se postaví podle nejmodernějších návrhů systému Paříže ze 17. století. Ostopovice budou i nadále dírou jako doteď a Podolí taky. Vojenské obsazení této velkodědiny by mělo začít někdy, kdy bude teplo, aby vojáci neumrzli. To znamená že "Fall Podolie" spustíme tak kolem ledna 2012."

Abych to shrnul... Konflikt je nevyhnutelný! Máme se na co těšit... Avšak jak to v české (ne moravské) politice chodí, musíme dodat to kouzelné slovo, "možná"...