Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kam s odpadem? Řešení je na stole!

6. 11. 2011

"Od roku 2047 budou mít Šlapanice spalovnu," uvedl v neděli starosta nejmenšího (ale nejmodernějšího) města v okrese Brno-venkov, "důvodem je, že všechny vinné sklepy pod Šlapanicemi jsou již zaplněny," upřesnil. A je to tak! Podle jednoho z radních, který si nepřál být jmenován, takže uvedeme pouze že je to 1.místostarosta byly sklepy přeplnené již v roce 2008. Ale jelikož nastala krize, na spalovnu nebyly finance. A tak se odpad začal vozit do JZD a zde se začal částečně zpracovávat v různé produkty (Lego, sýry, dětské plenky,...).

brnenska-spalovna-znicena-za-valky-bombardovanim.jpgev335d04_tovarna.jpg

 

                                                 DNES: KOMPLEX JZD                                                           VIZUALIZACE (r. 2047)

A tak se radnice rozhodla jednat, dne 11.11.2011 budou schváleny tzv. bezedné popelnice. Blíže k projektu nám řekl starosta následující: "Bezedné popelnice budou největší nejmenší investicí Šlapanic za poslední století. Je to revoluční metoda! Začneme je instalovat na podzim a již na jaře roku 2013 by měly být všechny popelnice tohoto typu. Jedna přijde asi na 111 Říšských Marek. Ve Šlapanicích máme 1 111 popelnic tzn. že celkově tento projekt bude stát 11 111 Říšských Marek, sám jsem to počítal," usmívá se starosta a ukazuje na svůj diplom Ing. arch. na stěně své kanceláře. Ale kam tyto bezedné popelnice povedou? Zeptali jsme se na Odboru bezedných popelnic. Odpověď však shledáváme nedostatečnou, dozveděli jsem se totiž, že zaměstnanec "neumět česka". A tak tento naprosto revoluční systém zůstává utajen, "necháme si to asi patentovat," uvedl starosta.

04112011647.jpg04112011651.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   STÁVAJÍCÍ (POTŘEBÁM SUPERMĚSTA NEVYHOVUJÍCÍ) POPELNICE

A na co tedy spalovnu? Starosta nejmenšího města v okrese Brno-venkov v tom má jasno: "HDP, potřebujeme zvýšit hrubý domací produkt. V roce 2047 se spalovna po svém dokončení zboří a začne se stavět nová. A hrubý domácí produkt tak bude stále růst," usmívá se.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář